uk en de fr pt it

Більше, ніж футбол: Українська збірна шокувала Шотландію, - CNN

0
Микола Воськало
Незважаючи на небувалу в іcторії підготовку до міжнародного футбольного матчу, Україна показала важливий результат, обігравши Шотландію з рахунком 3-1 у півфіналі плей-офф чемпіонату світу в Хемпден Парк у Глазго.

Про це пише CNN.

Емоційна перемога, яка довела до сліз багатьох українських вболівальників наблизила Україну на крок до кваліфікації на чемпіонат світу в Катарі восени цього року.

Спочатку матч мав відбутися в березні, але вторгнення росії в Україну змусило його перенести. Тепер Україні потрібно перемогти Уельс у Кардіффі в неділю у фіналі плей-офф, щоб вийти на чемпіонат світу.

Перед грою гості говорили про те, щоб підняти дух на батьківщині під час війни, і зробили це завдяки голам Андрія Ярмоленка та Романа Яремчука.

У другому таймі українці почали нервувати після того, як Каллум Макгрегор забив лише за 10 хвилин гри, але гості додали третій гол у компенсований час, коли Артем Довбик втік від захисників, щоб забезпечити магічну перемогу.

З огляду на те, що перебування в Україні було надто небезпечним, команда з 1 травня базується на тренувальному зборі в Словенії, готуючись до гри в середу. Перед тим, як зіграти зі Шотландією, останній міжнародний матч збірної України відбувся в листопаді.

«У мене немає емоцій. Усі мої емоції залишилися на футбольному полі. Ця перемога була не для мене, не для гравців, а для нашої країни, - сказав журналістам після гри виснажений головний тренер збірної України Олександр Петраков. - Ми грали за тих, хто бореться в окопах, тих, хто бореться за останню краплю крові. Так, ми зробили маленький крок до нашої великої мети. У нас ще гра з Уельсом попереду, і ми зробимо все».

Українська команда боролась за щось більше, ніж футбол, і гравці були занадто втомлені, щоб святкувати, багато хто з них просто впали на землю, виснажені як морально, так і фізично.

Тепер лише одна перемога відділяє Україну від Мундіалю в Катарі, і реальний шанс зіграти там – це щось дуже важливе, тим більше, що росії заборонено брати участь у змаганнях.